Jak efektownie powiesić zdjęcia na ścianie?

Jeśli w czasie pracy przy biurku tak jak ja nie lubisz wpatrywać się w pustą ścianę, mam dla Ciebie propozycję. Ta prosta dekoracja odmieni wnętrze, w którym spędzasz czas, a przy okazji pomoże Ci puścić wodze fantazji i rozluźnić się, bo kto jeśli nie Ty, ma oddać się marzeniom, patrząc na zdjęcia z poprzednich wakacji?

wall photos wm (4)

Potrzebne nam będą:

  • wyselekcjonowane i wywołane wcześniej zdjęcia (najlepiej w różnych rozmiarach)
  • masa klejąca patafix
  • centymetr krawiecki, metrówka
  • jeśli posiadasz to bardzo przydatna jest poziomica
  • ołówek

wall photos wm (7)wall photos wm (2)wall photos wm (9)

Wybrane uprzednio zdjęcia rozłóż na stole lub na podłodze. Baw się, zmieniająć kompozycję tak długo, aż znajdziesz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Nie przejmuj się – później również będą możliwe poprawki, ale prościej i wygodniej robi się to bez odklejania zdjęć ze ściany.

wall photos wm (11)

Poodwracaj fotografie na drugą stronę i przyklej na każdym z rogów kawałek masy klejącej. Jest to alternatywa dla gwoździ i taśmy, dzięki której nie zniszczysz ani zdjęć ani ściany, a ponadto możesz ją stosować wielokrotnie.

wall photos wm (12)

Teraz trudniejsza część zadania, a mianowicie umocowanie na ścianie. Samo przyklejanie zdjęć jest zadaniem dziecinnie prostym, ale trzeba pamiętać, by zrobić to prosto! W przypadku, gdy posiadasz poziomicę (albo Twój tato czy chłopak) wszystko staje się łatwiejsze. Weź zdjęcie, które zajmuje centralną pozycję i przyklej w wybranym miejscu, sprawdzając poziomicą, czy jest ono prosto. Kieruj się od wewnątrz do zewnątrz i co jakis czas zrób parę kroków w tył, by przyjrzeć się, czy wszystko idzie, tak jak sobie zaplanowałaś. Gdy do dyspozycji masz tylko centymetr, najlepiej jest odmierzyć wybraną pozycję pierwszego zdjęcia i zaznaczyć ją delikatnie ołówkiem. Powodzenia!

P.S. Czy Wy zawsze wieszacie zdjęcia tylko w ramkach?

wall photos wm (13)wall photos wm (1)wall photos wm (3)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s