Wisząca kwiatowa dekoracja

Nigdy nie sądziłam, że moja miłość do szycia będzie miała tak szerokie zastosowanie i że kiedykolwiek będę zszywać kwiaty! Co tu dużo mówić, warto testować naszą kreatywność i wychodzić poza schematy – nanizywanie poszczególnych kwiatków na nitkę, okazało się bardzo relaksującym i przyjemnym zajęciem. Dekoracja wspaniale nadaje się na letnie przyjęcie, urodziny w stylu lat 60-tych lub wesele, jeśli wykorzystamy do niej goździki o białych płatkach.

Jestem zwolenniczką hasła, że nie potrzebujemy wiele, by odmienić wnętrze naszego mieszkania i że mniej znaczy więcej. Często jedna efektowna dekoracja potrafi zdziałać cuda, dosłownie przeobrażając nasz salon w niecodzienne miejsce. Wiosna już na dobre rozgościła się w naszych progach, a wraz z nią pojawiło się na rynku mnóstwo różnokolorowch kwiatów. Tym razem postawiłam na goździki (przez lata kojarzące się tylko i wyłącznie z 8 marca), które oprócz tego, że pięknie pachną, zachwycają barwami i odcieniami, to są dość wytrzymałe. Dekorację można spokojne zrobić dzień lub dwa wcześniej przed planowaną imprezą bez obawy, że kwiaty zwiędną.

Potrzebne nam będą:

  • główki różnokolorowych goździków
  • długa igła
  • biała nitka
  • gałązka

Kwiatowa wisząca dekoracja (1)

Kwiatowa wisząca dekoracja (16)

Kwiatowa wisząca dekoracja (3)

Zaczynamy od wstępnego rozmieszczenia kwiatów na stole. Układamy je w kolumny mniej więcej w takiej kolejności, w jakiej zamierzamy je później nawlekać. Odcinamy nitkę o wybranej długości (u mnie było to ok. 50 cm) pamiętając, by była ona trochę dłuższa – zapas przyda się na umocowanie poszczególnych odcinków do gałązki.

Kwiatowa wisząca dekoracja (2)

Kwiatowa wisząca dekoracja (4)

Igłę delikatnie wbijamy w środek szypułki i wyciągamy spomiędzy płatków. Czynność powtarzamy aż do uzyskania odpowiedniej długości każdej kolumny, nie zapominając o zostawieniu odstępów między kwiatami. Na końcu zawiązujemy pętelkę wokół szypułki i odcinamy resztkę nitki. W ten sposób formujemy kilka kwiatowach girland.

Kwiatowa wisząca dekoracja (5)

Kwiatowa wisząca dekoracja (8)

Kwiatowa wisząca dekoracja (7)

Kwiatowa wisząca dekoracja (6)

Girlandy kładziemy na stole zachowując podobną odległość między nimi. Po kolei przywiązujemy je do gałązki. Na końcu odcinamy długi kawałek nitki i przywiązujemy po obu krańcach gałązki – to będzie uchwyt, dzięki któremu zawiesimy dekorację na ścianie. Na zdjęciu nie widać ani gwoździa ani białej nitki, więc musicie mi uwierzyć na słowo, że takie mocowanie w kształcie trójkąta pozwali na utrzymanie równowagi całej instalacji.

Zawieszamy na ścianie i gotowe. Prawda, że proste? Powodzenia!

Kwiatowa wisząca dekoracja (10)

Kwiatowa wisząca dekoracja (13)

Kwiatowa wisząca dekoracja (11)

Kwiatowa wisząca dekoracja (12)

Kwiatowa wisząca dekoracja

 

Advertisements

2 thoughts on “Wisząca kwiatowa dekoracja

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s