Wydmuszki decoupage

Wielkanoc nadchodzi wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o sposobie ustrojenia naszego mieszkania na ten czas oraz o dekoracji jajek do koszyczka i na świąteczny stół. Przedstawię Wam prostą technikę, która również doskonale nadaje się do wspólnego majsterkowania razem z dziećmi. Jest ona łatwa, przyjemna i co najważniejsze bardzo efektowna. Gotowi do pracy?

Potrzebne nam będą:

 • serwetki papierowe
 • nożyczki
 • pędzelek
 • białko jajka
 • wydmuszki lub ugotowane na twardo jajka
 • nitka oraz gałązki (jeśli chcemy zawiesić wydmuszki).

Delikatnie rozdzielamy warsty serwetek. Będziemy używać tej ostatniej, na której został nadrukowany wzór. Wycinamy motywy, które najbardziej nam się podobają. Umieszczamy je jeden po drugim na jajku, smarując je pędzlem umaczanym we wcześniej przygotowanym białku. Można również użyć kleju, ale uważam, że ten sposób jest zarówno najzdrowszy (zwłaszcza, gdy zamierzamy później skonsumować naszą ozdobę) oraz bardzo praktyczny. W zależności od naszej fantazji i upodobań, możemy zapełnić całą skorupkę lub wyeksponować dany wzór. Jeśli chcemy zawiesić jajka na gałązce, nie zapomnijmy o umocowaniu nitki. W tym celu robimy pętelkę i mocujemy ją na czubku jajka, naklejając na nią kawałek serwetki. Gdy jajka wyschną, a nie trwa to długo, dobrze jest przetrzeć je serwetką nasączoną w oleju, by stały się lekko błyszczące i nabrały żywszych kolorów.

Powodzenia!

IMG_1240

IMG_1242

IMG_1243

IMG_1265

IMG_1252

IMG_1286

IMG_1297

IMG_1302

IMG_1325

IMG_1305

IMG_1312

IMG_1318

 

Advertisements

7 thoughts on “Wydmuszki decoupage

  1. Ja używałam grubej igły. Nakłuwałam delikatnie w jednym miejscu, a później powiększałam dziurkę kręcąc igłą naokoło aż powstał otwór na kilka milimetrów. Z jednej strony jajka dziurka powinna być mniejsza – tam się dmucha, z drugiej większa, by białko i żółtko bez problemu mogło wypłynąć. Trzeba dmuchać dość mocno, więc w razie problemów radzę poprosić kogoś pomoc.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia! 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s